Корзина
95 отзывов
СЕЯЛКИ и почвообрабатывающая техника с компенсацией до 70%!Купить!
ТОВ АК «Фаворит» - сельхозтехника, запчасти, СЗР, посевной материал
0 800 30-44-55
+38 (067) 520-44-48
+38 (067) 545-55-44
0 800 30-55-44

Підроблені засоби захисту рослин-примарна економія і тотальна загроза

Підроблені засоби захисту рослин-примарна економія і тотальна загроза

Проблема неякісних, а то й просто фальсифікованих пестицидів не втрачає своє актуальності вже котрий рік поспіль. Неодноразово доведено, що у битві за врожай з фальсифікату набагато більше шкоди, ніж користі. Більше того, підробки являють собою потужну і неконтрольовану хімічну зброю, яка вражає нас усіх, як то кажуть, від поля до столу. Чи варто в гонитві за примарною економією наражати власне господарство, довкілля та споживачів на очевидну небезпеку?

Сучасному аграрію нині гріх скаржитись на брак агрохімікатів на ринку. Навпаки, по великому рахунку, слід жалітися, що їх забагато. Оманливо багатий вибір та начебто величезна конкуренція — це один бік медалі. З іншого боку, є беззаперечні факти, що чимала частина зареєстрованих в Україні засобів захисту рослин має вкрай сумнівну якість та ефективність.


Чи ми настільки багаті, щоб купувати дешеве?

Що обрати серед доброї тисячі представлених на ринку гербіцидів, фунгіцидів, інсектицидів, протруйників, десикантів, родентицидів під різними торговими марками та брендами? Навіть фахівцям чи профільним науковим установам дуже складно проаналізувати таке розмаїття препаратів і достовірно визначити їхню ефективність, стабільність, побічні ефекти, післядію…

Зовсім інша справа — якісна та високоефективна продукція провідних світових компаній. Аграрій гарантовано отримує втілення сучасних наукових розробок, підтверджену ефективність та безпечність згідно з найвищими світовими стандартами. Звичайно, оригінальні препарати дорожчі, але вони того варті і максимально себе виправдовують.

Водночас, купуючи низькопробні генерики, так званий агрохімічний «секонд-хенд», ви ризикуєте суттєво втратити в ефективності. Можна копіювати діючі речовини, що вже вийшли з-під патентного захисту фірм-розробників, можна створювати нові формуляції на їх основі, але треба розуміти, що все це — вторинні і застарілі препарати, навіть за умови їх якісного виробництва. Від генериків, як правило, годі сподіватися того ж високого і стабільного ефекту, що й від новітніх інноваційних розробок в сфері агрозахисту. А відповідно, не можна чекати й кінцевих результатів вашої праці, вашого прибутку та ефективності господарства.

Чорні агрохіміки думають про вас

Але справа ще й у тім, що в Україні процвітає «чорний ринок» пестицидів. Вже давно не секрет, що інколи на один популярний оригінальний препарат припадає в декілька разів більше підробок. Загалом, приблизно 15% сільськогосподарських площ в Україні обробляється відвертим фальсифікатом, хоча інколи й вкрай гарно замаскованим. За словами фахівців, найбільше підробляються ті продукти, які вийшли з-під патентного захисту. Схема надзвичайно проста: за кордоном купують дешевий генеричний аналог і ліплять на нього дорогу етикетку. Найбільше підробляються препарати з невисокими нормами витрати та високою ціною оригіналу.

Фальсифікаторам тоді легше транспортувати та простіше зберігати на нелегальних складах свій асортимент. Часто-густо, це препарати з діючою речовиною, що вже суттєво втратила свою дієвість та ефективність, виготовлені з порушенням оригінальної технології. На ринку України досі під фальшивими торговими марками відомих компаній-оригінаторів тонами продаються пестициди, виробництво яких вже декілька років як припинене.

Непотріб для аграрія

Здається, що в генериків не відняти їх єдину перевагу — більш низьку вартість в порівнянні з оригінальними препаратами. Але на практиці така приваблива вартість обходиться вкрай дорого. Виявляється, що вносити генериків треба набагато більше, щоб досягти хоч якогось ефекту. А побічні ефекти інколи перекреслюють всю економію.

Що стосується підробок нових продуктів, то це навіть не низькоякісні генерики, а явний фальсифікат: в них просто-напросто немає тієї сучасної діючої речовини. Якщо новинка запатентована, то навіть у сумнівного китайського виробника можуть виникнути проблеми з законом. Про технологічні складнощі ми взагалі не говоримо. Старанно копіюючи оригінальну тару, голограми та інше, «чорні агрохіміки» інколи обходяться навіть без жодних діючих речовин!

Можливо, що це ще й не найгірший варіант — схопившись за голову та екстренно придбавши оригінальний препарат, ви ще встигнете щось врятувати на полі. Але найчастіше після застосування підробки рятувати вже нічого… Або післядія так дасться взнаки, що сотню разів змусить пожалкувати. То ж про яку економію може йти мова? Економніше, напевно, було б нічого не сіяти й навіть не думати ні про яке сільське господарство. Але є кращий вихід: навіть не спілкуватись з «ділками», що пропонують вам по вкрай заманливій ціні фальшиві препарати — отруту для вас та вашого врожаю.

Це тільки злободенний економічний бік питання. Не треба зайвий раз наголошувати на шкоді для довкілля, для працівників господарства, а в кінцевому рахунку — й для споживачів вашої продукції. Використовуючи фальшиві агрохімікати, ви не тільки ризикуєте власним прибутком, але й — без перебільшення! — застосовуєте хімічну зброю по природі та людям. То ж чи варто економити ще й на здоровому глузді та власній безпеці?

Другие новости